AGENDA MUSICAL DEL CAP DE SETMANA. DEL 18 AL 20 D’AGOST DE 2017

DIVENDRES 18
20:00 h, a l’Ermita de Sant Antoni d’Almassora, “Concerts a les Ermites”.
20:00 h, a la Platja del Gurugú de Castelló, “Beat the Beach, amb l’actuació de Five Fingers With Parasol.

20:30 h, a l’Esglèsia de Sant Bertomeu de Benicarló, “III Cicle Internacional de Música d’Orgue”, amb l’actuació d’Emmanuel Hocde.
21:00 h, a l’Escenari Off Romà de “Ressona” a Sagunt, Germans Caballer & amics Folk.
22:30 h, a les Coves de Sant Josep de la Vall d’Uixó, “Singin’ in the Cave”, amb l’actuació d’ Helena Miquel. Entrades: 15€.

 

DISSABTE 19
18:00 h, a la Plaça Sant Antoni de l’Alcora, “Macedònia Music l’Alcora”.
19:00 h, a la Plaça Sant Bertomeu de Benicarló, “Els balls de la Plaça”. Actuació de música i balls tradicionals. Recopilació de músiques i balls de plaça de Benicarló i els pobles del voltant.
20:00 h, a Moloko (Platja de Borriana), actuació de The Fingers Band.
20:00 h, a l’edifici Veles e Vents de València, actuació de Viva Suecia. Entrades: des de 16€
20:00 h, a la Plaça Cronista Chabret de Sagunt, Tumba Swing.
22:00 h, a Xàtiva, actuació de Love Of Lesbian. Entrades: 10€

22:30 h, al Palasiet de Benicàssim, “Jazz bajo las estrellas” amb Franco Baggiani Quartet.
23:00 h, a Vilafranca, actuació de Ruth Baker Band.

DIUMENGE 20
18:00 h, a La Pobla Tornesa, actuació de Trobadorets.
19:00 h, a la Plaça de Blasco Ibáñez de Benicarló, actuació de Dani Miquel.

19:00 h, a la Plaça Sant Joan de Benicarló, concert d’intercanvi de les colles de Dolçainers i Tabaleters de Benicarló i la Colla de Dolçaina i Tabal de Vinaròs.
23:00 h, a les Piscines Municipals de Vilanova d’Alcolea, “De banda a banda”. Espectacle musical de la Banda de Vilanova d’Alcolea.
00:30 h, a Traiguera, Tribut a Fito Y Fitipaldis.

rototom-2017

HORARIS DEL FESTIVAL ROTOTOM SUNSPLASH DE BENICÀSSIM


Divendres 18

13:00 h – Crossfyah Sound (Soundbeach)

13:30 h – Radio Rototom Live (Soundbeach)

14:00 h – Positive Sound (Soundbeach)

17:30 h – Glockwork Posse (Soundbeach)

18:30 h – Resident Crew Dj Set (Soundbeach)

20:30 h – African Head Charge (Main Stage)

20:30 h – Blackboard Jungle (Dub Academy)

21:00 h – Mehdi Nassouli (Lion Stage)

21:15 h – Fiesta Sabar featuring Hermanos Thione & Guests (African Village)

21:50 h – Iseo & Dodosound with The Mouse Hunters (Main Stage)

22:00 h – Taska Sally Brown (Caribbean Uptempo)

22:00 h – Bass Etxea (Roots Yard)

22:30 h – Resident Crew (Jumping)

22:30 h – King Earthquake (Dub Academy)

22:45 h – Marcus Gad (Lion Stage)

22:45 h – Mohammed Alidu & The Bizung Family (African Village)

23:00 h – Resident Crew (Dancehall)

23:05 h – Chronixx & Zinc Fence (Main Stage)

23:30 h – Playa Desnuda Live (Jumping)

23:30 h – Tuff Kaya (Roots Yard)

00:00 h – Sally Brown Rude Pub (Caribbean Uptempo)

00:30 h – Resident Crew (Jumping)

00:30 h – Chainska Brassika (Lion Stage)

00:30 h – Fire Warriors (Dancehall)

00:55 h – Alpha Blondy & The Solar System (Main Stage)

01:00 h – Sweet Sound of Soul (Roots Yard)

01:30 h – Dub Files (Dub Academy)

02:00 h – Gaz Mayall (Caribbean Uptempo)

02:15 h – Million Stylez & The Island Defenders (Lion Stage)

02:30 h – Playa Desnuda Live (Jumping)

02:30 h – Superlock featuring Spida – Supersonic & Tommy – City Lock (Dancehall)

02:30 h – Wiriko Sounds (African Village)

03:00 h – Scalawax Sound (Roots Yard)

03:30 h – Fak Scratch (Jumping)

03:45 h – Sr. Wilson & The Island Defenders (Lion Stage)

04:00 h – Blackboard Jungle (Dub Academy)

05:00 h – Black Diamonds (Caribbean Uptempo)

05:00 h – Mas Jahma Sound (Roots Yard)

05:30 h – Resident Crew (Jumping)

05:30 h – Koers (Lion Stage)

 

 

Dissabte 19

13:00 h – Mapuxe Sound (Soundbeach)

13:30 h – Radio Rototom Live (Soundbeach)

14:00 h – Mista T Chalice Sound (Soundbeach)

17:30 h – Blackboard Jungle (Soundbeach)

18:30 h – Resident Crew Dj Set (Soundbeach)

19:10 h – The Penguins Reggae Per Xics (Lion Stage)

20:30 h – Ariwa Jamaica Showcase: U Roy meets Big Youth, Nadine Sutherland & The Robotiks featuring Mad Professor (Main Stage)

20:30 h – OBF metes Greenlight – Sound System Meeting: OBF featuring Charlie P & Shanti D meets Greenlight featuring Morodo, Sr Wilson & Macky Banton (Dub Academy)

21:00 h – Candela Roots featuring Alberto Tarín (Lion Stage)

21:30 h – Gdeim Izik (African Village)

22:00 h – Dj Ninette (Caribbean Uptempo)

22:00 h – Polok Selektah (Roots Yard)

22:30 h – Resident Crew (Jumping)

22:45 h – Picaretas Reggae (Lion Stage)

22:45 h – Espectáculo de Percusión y Baile (African Village)

23:00 h – Caribbean Uptempo Crew (Caribbean Uptempo)

23:00 h – Resident Crew (Dancehall)

23:15 h – Amparanoia (Mean Stage)

23:30 h – Playa Desnuda Live (Jumping)

23:30 h – Frenzy Sound (Roots Yard)

00:00 h – Fulvio Cartacci y Recycle Dj Set Cubia (Caribbean Uptempo)

00:30 h – Resident Crew (Jumping)

00:30 h – Skakeitan (Lion Stage)

00:30 h – Luv Messenger (Dancehall)

01:00 h – Luciano featuring Mafia & Fluxy (Main Stage)

01:00 h – Karlixx (Roots Yard)

02:00 h – Sugark Dj, Carnaval de Barranquilla – Los Compadres (Caribbean Uptempo)

02:15 h – Alex Bass & The Same Song Band (Lion Stage)

02:15 h – Safura (African Village)

02:30 h – Playa Desnuda Live (Jumping)

03:00 h – Taranchyla – Poison Dart (Dancehall)

03:00 h – Positive Sound (Roots Yard)

03:30 h – Red Storm (Jumping)

03:30 h – Adala & The Same Song Band (Lion Stage)

05:00 h – Carnaval de Barranquilla y Sugark Dj (Caribbean Uptempo)

05:00 h – Mas Jahma Sound (Roots Yard)

05:15 h – Sugar Cane Experience featuring David Lion aka Lion D, Raphael, Jah Sun & Piero Dread (Lion Stage)

05:30 h – Resident Crew (Jumping)